Championship Tennis Tours’ tennistours.com site uses cookies and other tracking technologies to improve the browsing experience, deliver personalized content, and allow us to analyze our traffic. To find out more or to opt-out, please read our Cookie Policy. In addition, please read our Privacy Policy, which was updated, effective May 23rd, 2018.
By clicking Accept, you consent to our use of cookies and other tracking technologies.
Accept
Reserva en línea o llama al 00 (1) 480 429-7700 Officina en Arizona
french-open

French Open


22 May 5 jun, 2022 | Paris, France


Order of Play

Tuesday - May 24th - DAY 3

Philippe Chatrier Starts At 12:00 PM

Alize Cornet - Misaki Doi (WTA)

Followed By

R128

Casper Ruud

VS

Jo-Wilfried Tsonga

Followed By

(3) Paula Badosa - (WC) Fiona Ferro (WTA)

Not Before 8:45 PM

R128

Lorenzo Musetti

VS

Stefanos Tsitsipas

Suzanne Lenglen Starts At 11:00 AM

R128

Facundo Bagnis

VS

Daniil Medvedev

Followed By / TBF Gasquet Leads 6-1, 5-2

R128

Lloyd Harris

VS

Richard Gasquet

Followed By

Taylor Townsend - Caroline Garcia (WTA)

Followed By

R128

Hugo Gaston

VS

Alex de Minaur

Followed By

(7) Aryna Sabalenka - Chloe Paquet (WTA)

Simonne Mathieu Starts At 11:00 AM

(8) Karolina Pliskova - (WC) Tessah Andrianjafitrimo

Followed By / TBF Ivashka Leads 6-3, 1-2

R128

Benoit Paire

VS

Ilya Ivashka

Followed By

R128

Frances Tiafoe

VS

BenjAMin Bonzi

Followed By

(19) Simona Halep - (LL) Nastasja Schunk (WTA)

Followed By

R128

Pablo Carreno Busta

VS

Gilles Simon

Court 14 Starts At 11:00 AM

(13) Jelena Ostapenko - Lucia Bronzetti (WTA)

Followed By / TBF Bublik Leads 6-2, 4-2

R128

Arthur Rinderknech

VS

Alexander Bublik

Followed By

R128

Andrey Rublev

VS

Soonwoo Kwon

Followed By

(28) CAMila Giorgi - Shuai Zhang (WTA)

Followed By

R128

Lucas Pouille

VS

Zdenek Kolar

Court 7 Starts At 11:00 AM

R128

Emil Ruusuvuori

VS

Ugo Humbert

Followed By

(22) Madison Keys - Anna Kalinskaya (WTA) - Keys leads 2-1

Followed By

(11) Jessica Pegula - Qiang Wang (WTA)

Followed By

R128

Bjorn Fratangelo

VS

Jannik Sinner

Followed By

(20) Daria Kasatkina - (LL) Rebecca SrAMkova (WTA)

Court 6 Starts At 11:00 AM

(9) Danielle Collins - (LL) Viktoriya Tomova (WTA)

Followed By / TBF Korda Leads 1-0 30/30

R128

Sebastian Korda

VS

John Millman

Followed By

R128

Adrian Mannarino

VS

Federico Delbonis

Followed By

(24) TAMara Zidansek - Claire Liu (WTA)

Followed By

R128

Giulio Zeppieri

VS

Hubert Hurkacz

Court 4 Starts At 11:00 AM

R64

Santiago GonzalezAndres Molteni

VS

Rafael MatosDavid Vega Hernandez

Not Before 12:00 PM

R128

Alex Molcan

VS

Federico Coria

Followed By

R64

Tomislav BrkicNikola Cacic

VS

Hugo NysJan Zielinski

Followed By

R64

Juan Sebastian CabalRobert Farah

VS

Benoit PaireAlbert RAMos-Vinolas

Court 5 Starts At 11:00 AM

R64

Hans Hach VerdugoPhilipp Oswald

VS

Marcelo ArevaloJean-Julien Rojer

Followed By

(30) Ekaterina Alexandrova - Greet Minnen (WTA) - NB 12 p.m.

Followed By

Irina-CAMelia Begu - Jasmine Paolini (WTA) - Begu leads 4-6, 6-1, 1-0 Ad/40

Followed By

R64

Ivan DodigAustin Krajicek

VS

John PeersFilip Polasek

Court 8 Starts At 11:00 AM

R64

Tallon GriekspoorBotic van de Zandschulp

VS

Wesley KoolhofNeal Skupski

Followed By / TBF Garin Leads 3-2

R128

Cristian Garin

VS

Tommy Paul

Followed By

R64

Aljaz BedeneFilip Krajinovic

VS

Maximo GonzalezMarcelo Melo

Followed By

(24) TAMara Zidansek - Claire Liu (WTA)

Court 9 Starts At 11:00 AM

R64

Andre GoranssonBen McLachlan

VS

Nikola MekticMate Pavic

Followed By

(WC) Katie Volynets - Viktorija Golubic (WTA) - Volynets leads 6-2, 2-1, 30/30

Followed By

R64

Rohan BopannAMatwe Middelkoop

VS

Sascha Gueymard WayenburgLuca Van Assche

Followed By

R64

Sebastian BaezFelipe Meligeni Rodrigues Alves

VS

Andrey GolubevFabrice Martin

Followed By

R64

Roman JebavyMatej Sabanov

VS

Maxime CressyFeliciano Lopez

Court 10 Starts At 11:00 AM

R128

Joao Sousa

VS

Chun-hsin Tseng

Followed By

Shelby Rogers - Tereza Martincova (WTA)

Followed By

R128

Roberto Carballes Baena

VS

Oscar Otte

Followed By

Panna Udvardy - (Q) Fernanda Contreras Gomez (WTA)

Court 11 Starts At 11:00 AM

R128

Ricardas Berankis

VS

Laslo Djere

Followed By

R128

Jiri Lehecka

VS

David Goffin

Followed By

(Q) Irina Bara - Yulia Putintseva (WTA)

Followed By

Madison Brengle - (LL) Mihaela Buzarnescu (WTA)

Court 12 Starts At 11:00 AM

R128

Denis Shapovalov

VS

Holger Rune

Followed By / TBF Laaksonen Leads 2-6, 6-4, 2-0

R128

Pedro Martinez

VS

Henri Laaksonen

Followed By

Mayar Sherif - Marta Kostyuk (WTA)

Followed By

(Q) Oksana Selekhmeteva - Kaja Juvan (WTA)

Followed By

R128

Jiri Vesely

VS

Steve Johnson

Court 13 Starts At 11:00 AM

(Q) Aleksandra Krunic - KAMilla Rakhimova (WTA)

Followed By

(16) Elena Rybakina - Arantxa Rus (WTA) - Rybakina leads 6-1, 2-4

Followed By

R128

Peter Gojowczyk

VS

Lorenzo Sonego

Followed By

Anhelina Kalinina - (Q) Hailey Baptiste (WTA)

Followed By

R128

Marco Cecchinato

VS

Pablo Andujar